AKVARIJNÍ RYBY

Africké cichlidy

Chcete se zařadit mezi neustále se rozrůstající řady chovatelů afrických cichlid? Tyto ryby z jezer Tanganika a Malawi si svou popularitu získali především svou různorodostí a barevností, kterou mnohdy předčí taktéž krásné mořské ryby. Dále jsou zajímavé svým chováním a relativně nízkými nároky na chov.

Zařízení akvária

Africké cichlidy jsou ryby celkem nenáročné, nicméně je důležité přizpůsobit podmínky v akváriu jejich přirozenému prostředí. Jsou to ryby sladkovodní, proto budou spokojeně prospívat v obyčejné vodě z Vašeho vodovodu. Jediným parametrem, který je potřeba sledovat je ph vody. Nemělo by poklesnout pod 8 stupňů. Teplota by měla být v rozmezí 25 – 27°C. Pro zachování kvality prostředí je důležitá pravidelná výměna části vody (např. 30% 1x týdně, nebo 50% 1x za 14 dnů) a kvalitní filtrace. Dno akvária vysypte jemným pískem a chcete-li, aby se u Vás ryby cítily opravdu jako doma, dopřejte jim velké množství úkrytů a jeskyněk. Toho docílíte vhodným rozmístěním kamenů v akváriu.

Několik rad závěrem

Co se týče výživy, cichlidy můžete krmit mraženým krmivem (perloočky, buchanky, artemie, kril, patentky, koretry, atd.) i kvalitními vločkovými a granulovanými krmivy. Toto všechno naleznete v našem e-shopu. Rádi Vám poradíme s výběrem osádky akvária, vhodného zařízení i s výběrem velikosti nádrže, či vhodného krmiva pro konkrétní druhy ryb.

V katalogu v pravé části naleznete naší nabídku ryb.

Ukázky našich nádrží